Τρίτη 1 Μαρτίου 2016

Ποδόσφαιρο

Ημερομηνία1 Μαρτιου 2016
ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ 2 - 1

Για την τιμή των όπλων οι νησιώτες νίκησαν 2-1 τον Πλατανιά, αφού στο μεγαλύτερο διάστημα ήταν καλύτεροι. Σκόρερ οι Μάρκοβις (έχασε ευκαιρίες), Ελλακόπουλος. Μείωσε για τους Χανιώτες ο Ανγκούλο. Χειροκροτήθηκαν οι νικητές από τον κόσμο.

ΞΥΠΝΗΣΕ ΠΟΛΥ ΑΡΓΑ ΜΕ ΚΑΛΗ ΜΠΑΛΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΜΙΚΡΟ ΣΚΟΡ

Μόνο ο ...Άγιος Ραφαήλ μπορεί πλέον να αποτρέψει τον υποβιβασμό της Καλλονής και αυτό το αναγνωρίζουν όλοι στη Μυτιλήνη, ωστόσο  δεν ρίχνουν λευκή πετσέτα, αφού μαθηματικά υπάρχουν ακόμη ελπίδες. Βέβαια, για να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους, η Καλλονή έχει πιο δύσκολο πρόγραμμα έναντι των αντιπάλων της, όπως με ΑΕΚ, ΠΑΟΚ, Ολυμπιακό, αλλά η προσπάθεια που έχει ξεκινήσει η ομάδα και ο Καραγεωργίου θα συνεχιστεί μέχρι το φινάλε της 17ης Απριλίου.

Με τον Πλατανιά η εμφάνιση μέχρι το 75΄ ήταν ικανοποιητική και θαυμαστή από όλους. Κάτι στράβωσε στο τέλος με την μείωση του σκορ από την ομάδα του Παράσχου, αλλά η καλή διάθεση ώστε να μην χαθεί μια δίκαιη νίκη στο τέλος, έκανε τους παίκτες της να τρώνε σίδερα και στο τέλος να υπερασπίζονται το απολύτως δικαιότατο αυτό σκορ. Αξίζει να σημειωθεί ότι το σκορ αυτό θεωρείται πολύ μικρό για τους γηπεδούχους, που είχαν καλύτερες και κραυγαλέες ευκαιρίες να πάρουν ένα μεγαλύτερο  σε έκταση σκορ, μένοντας στο φτωχό 2-1. Ο Μίροσλαβ Μάρκοβιτς άνοιξε τον δρόμο στο 20' εκμεταλλευόμενος ασίστ πάσα του Φαβάλι και με υποδειγματικό πλασέ έκανε το 1-0. Δύο λεπτά αργότερα, ο Τσαμπούρης θα μπορούσε να χρισθεί σκόρερ πάλι ο Μάρκοβιτς από ιδανική θέση δεν μπορεί και ο Αναστασιάδης στο  42΄ από καλή θέση στέλνει με το κεφάλι την μπάλα στα χέρια του Σωτηρίου. Οι Χανιώτες απείλησαν στο φινάλε του ημιχρόνου με την ισοφάριση  σε μπάσιμο Μιλούνοβιτς.

ΔΙΚΟΣ ΤΗΣ ΞΑΝΑ Ο ΡΥΘΜΟΣ

Πάλι η Καλλονή είχε τον έλεγχο, με τον Μανούσο να μην μπορεί σε καλή θέση να ολοκληρώσει και ό,τι δεν έκανε ο αρχηγός το έπραξε ο Ελλακόπουλος, που είχε περάσει ως αλλαγή με όμορφο συρτό σουτ  από το ύψος της μεγάλης περιοχής, για να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του. Μια χαλάρωση λόγω κούρασης, έδωσε την ευκαιρία στον Πλατανιά να μειώσει με κεφαλιά από τον Ανγκούλο σε σέντρα του Τσουράκη και από εκεί και πέρα το παιχνίδι πήρε μια άγρια ομορφιά. Οι φιλοξενούμενοι επιδίωξαν την ισοφάριση, όμως πάλι ο Μάρκοβιτς σε δύο σπάνιες περιπτώσεις δεν μπόρεσε (72΄, 74') να διευρύνει το σκορ. Οι Χανιώτες ζήτησαν πέναλτι σε πέσιμο του Μιλούνοβιτς με τον Δαύκο  και το παιχνίδι τελειώνει με ένα φάουλ εκτός περιοχής από μέρους του Πλατανιά Μιλούνοβιτς εκτελεί, ο Δαύκος αποκρούει και παραμένει το 2-1.

Ο Μάρκοβιτς έκανε το καλύτερό του παιχνίδι με σημαντική προσφορά στο γκολ, είχε, όμως και ευκαιρίες που δεν ολοκλήρωσε. Πολύ καλός ο Μίκιτς, παρτενέρ του Αναστασιάδη, με τον άλλοτε αρχηγό του Ερυθρού Αστέρα να είναι ξανά κορυφαίος στην άμυνα, όπως και οι Σπυρόπουλος - Γκόλιας. Σταθερός ο Δαύκος όσο χρειάστηκε, όπως και ο Αναστασιάδης έτρεξαν Φαβάλι, Γεωργίου, Τσαμπούρης, βοήθησε μπροστά ο Μανούσος. Θετικός και ο Ελλακόπουλος, με το δεύτερο γκολ. Μετά από δυόμιση μήνες έπαιξε ο Γιορέντε με προστατευτική μάσκα στο πρόσωπό του και ο Ισπανός χειροκροτήθηκε.

Από τον Πλατανιά, θετική η παρουσία του Μιλούνοβιτς, καλός ο Ανγκούλο, αλλά οι τραυματισμοί και οι αναγκαστικές αλλαγές στο πρώτο μέρος  επηρέασαν τον Πλατανιά.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

Καλλονή: Δαύκος, Σπυρόπουλος, Μίκιτς, Αναστασιάδης, Γκόλιας, Μπλάζιτς (53΄λ,τ Ελλακόπουλος), Τσαμπούρης, Γεωργίου (87΄ Γιορέντε), Μανούσος, Φαβάλι, Μάρκοβιτς (76΄ Νομπρέγκα)

Πλατανιάς: Σωτηρίου, Αποστολόπουλος, Ιτούα (75' λ,τ Στανισάβλεβιτς), Δημήτρης Σκαρτουέλι, Ογκνιεν, Γουνδουλάκης (25' λ,τ Μιλούνοβιτς), Μουνάφο, Ντίνας, Ράμος, Ανγκούλο (39' λ,τ Τσουράκης).

ΠΕΝΤΑΡΑ ΟΙ ΜΙΚΡΟΙ

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησαν οι μικροί της Κ20,  συντρίβοντας στην Αγιάσο την αντίστοιχη ομάδα του Πλατανιά με 5-0. Αντίθετα, η Κ17 αφού το πάλεψε, υπέκυψε στο τέλος, χάνοντας από τον Πλατανιά με 1-0.

ΡΕΠΟΡΤΑΖ

ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΡΑΣΧΟΣ

ΠΡΟΠ. ΠΛΑΤΑΝΙΑ

ΔΙΚΑΙΑ ΝΙΚΗΣΕ Η ΚΑΛΛΟΝΗ

Δεν ήμασταν καλοί, η Καλλονή έκανε περισσότερες ευκαιρίες και έβαλε  δύο γκολ. Νίκησε δίκαια  και της εύχομαι καλή συνέχεια. Όσο για την ομάδα μου, θα πρέπει να συνέλθουμε, για να μπορέσουμε να επιστρέψουμε στα νικηφόρα αποτελέσματα.

ΝΙΚΟΣ ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΙΟΥ

ΠΡΟΠ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ

ΔΙΕΚΔΙΚΟΥΜΕ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ

Κάναμε μια νίκη με πολύ κόπο, με πολύ προσπάθεια. Αδικούμε λίγο τον εαυτό μας για να φθάσουμε μέχρι το τελευταίο λεπτό ή το τελευταίο λεπτό της καθυστέρησης, για να διεκδικήσουμε να πάρουμε το αποτέλεσμα. Θα μπορούσαμε να είχαμε ένα - δύο γκολ ακόμη, για να μας φύγει το άγχος και να ικανοποιηθεί λίγο ο κόσμος. Το κίνητρο είναι ένα θέμα. Παρόλα αυτά, εγώ από την ημέρα που βρίσκομαι  εδώ  δεν έχω δει κανέναν να αδιαφορεί, όλοι δίνουν μάχη, όλοι προσπαθούν, είναι επαγγελματίες. Μπράβο τους και για αυτό το κομμάτι, που είναι πολύ σημαντικό, γιατί κι εγώ κάποτε ήμουν αθλητής  και  ξέρω σε τι κατάσταση βρίσκονται την περίοδο αυτή οι παίκτες. Κίνητρο είναι να περάσουμε μια θέση προς τα πάνω αυτή τη στιγμή και να κερδίσουμε το επόμενο παιχνίδι. Επειδή υπάρχουν ακόμη κάποιες μαθηματικές ελπίδες, διεκδικούμε το επόμενό μας  παιχνίδι.

SUPER LEAGUE

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Ένα ακόμη πρωτάθλημα πανηγύρισε ο Ολυμπιακός, καθώς επιβλήθηκε με 3-0 της Βέροιας. Στο Αθηναϊκό ντέρμπι, η ΑΕΚ νίκησε με 1-0 τον Παναθηναϊκό, ενώ νίκη πήρε και ο ΠΑΟΚ 2-0 τον Αστέρα Τρ. Νίκη για την Καλλονή 2-1 τον Πλατανιά, ήττα για τον Πανθρακικό από τον ΠΑΣ  Γιάννινα με  4-2 στην Κομοτηνή.

ΑΙΟΛΙΚΟΣ - ΒΥΖΑΣ 2 - 0

Σίμωσης και Κέρι οι σκόρερ του νικητή, που δεν δυσκολεύτηκε να νικήσει τον Βύζαντα και να παραμείνει σε τροχιά κορυφής.

ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΙΣ ΝΙΚΕΣ ΜΕ ΚΑΛΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Ο ΑΙΟ

Στις νίκες επέστρεψε ο Αιολικός, νικώντας στο «Κ. Κεντέρης» 2-0 τον Βύζαντα Μεγάρων φθάνοντας τους 28 βαθμούς και συνεχίζοντας να δίνει τον μεγάλο του αγώνα να προλάβει την χρονιά και την κορυφή. Από την άλλη, ο Βύζαντας έχασε και βρέθηκε στην 11η  θέση έχοντας 17 βαθμούς. Ο Πέτρος Μίχος πήρε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα στον πάγκο της ομάδας του και πρέπει να έμεινε ικανοποιημένος  από την απόδοση των παικτών του, αν και είδε από το ξεκίνημα του ματς τον Παπαζούδη να τραυματίζεται και την θέση του να παίρνει ο Καδής. Οι γηπεδούχοι δεν κινδύνεψαν όσο το σκορ ήταν στο 1-0, το οποίο είχε διαμορφωθεί από το  ημίωρο του ημιχρόνου με το γκολ από τον Σίμωση και μετά την αποβολή του Κρητικού με δεύτερη κίτρινη. Ο αντίπαλός του έδειξε αδυναμία στο επιθετικό κομμάτι, που είχε ως αποτέλεσμα ο Πουρής να μην ανησυχήσει. Απεναντίας, η αριθμητική ισορροπία αποκαταστάθηκε με τον Μακρή να αποβάλλεται στο 60΄για τον ίδιο λόγο, με τον Μίχο να βρίσκει το δοκάρι σε όμορφο σουτ που εξαπέλυσε. Ό,τι δεν έκανε ο μέσος το έπραξε ο Κέρι στο 68΄, ο οποίος διαμόρφωσε με κοντινό σουτ το 2-0  και κλείδωσε  την νίκη της ομάδας του.

Αιολικός: Πουρής, Κρητικός, Καλαγκάνης, Μπακάλης, Βανκέλι, Παπαζούδης (3' λ.τ Καδής), Τσιλιγκίρης (70' Λαλάς), Μίχος, Σίμωσης, Κέρι, Μανουσάκης (46' Σαλταμάρας)

Βύζας: Αρχοντάκης, Ατματσίδης, Ρόπας, Ρούμπο, Μακρής, Τσονκόφ, Αλεβιζάτος (50' Παιδάκης), Ρόγκας (64' Μεϊμαρίδης), Κλωνάρης (68' Κολλιόπουλος), Κουσίδης, Λιούρας.

ΔΥΣΚΟΛΑ Η ΣΠΑΡΤΗ

ΣΥΝΤΡΙΒΗ ΤΟ ΑΡΓΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑ

Η Σπάρτη νίκησε δύσκολα  2-1 τον Παναρκαδικό  και εξακολουθεί να προπορεύεται στην βαθμολογία. Απεναντίας, η Καλαμάτα, που δίνει μεγάλο αγώνα  να ξεφύγει από τις χαμηλές θέσεις, έκανε την μεγάλη έκπληξη, συντρίβοντας με 4-0 τον Παναργειακό στην έδρα του και έτσι αν ο Αιολικός νικήσει στον εξ αναβολής αγώνα την Βάρδα, θα τον πιάσει στην 2η  θέση. Από την 17η αγωνιστική ξεχώρισε η νίκη  του ΑΟ Λουτρακίου 3-0 τον Ηρακλή, καθώς και το 4-0 της Χαλκίδας με τον ΑΟ Λεβάντε.

14.Α.Ο Λεβάντε            8       14-38

Αιολικός, Βάρδα, Σπάρτη, Κανάρης, έχουν αγώνα λιγότερο.

Α΄  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Ενώ ο Αίγειρος νίκησε για ακόμη μια φορά 3-1 τον Ελύτη και ο Ατρόμητος 1-2 στη Μόρια χωρίς κάτι να αλλάξει στην ζώνη...

ΜΑΧΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΥΓΗ ΤΟΥ ΜΟΙΡΑΙΟΥ

Ο Αίγειρος έχει καπαρώσει από τώρα την πρώτη θέση και όπως όλα δείχνουν, δεν υπάρχει ομάδα που να μπορεί να σταματήσει τον ξέφρενο ρυθμό του. Ο πρωτοπόρος νίκησε τον Οδ. Ελύτη με 3-1 με δύο γκολ από τον Μαλακό και ένα του νεαρού Καλαφάτη. Ο Κουκλιαμπής μείωσε στο τέλος για τον Ελύτη. Δοκάρι για τον νικητή είχε ο Λίλα. Η μάχη, όμως, της επιβίωσης γίνεται στην ουρά. Ο Ερμής νίκησε με 2-1  τον Όλυμπο με σκόρερ τους  Κουπέ και Άνταμ, ενώ είχε ισοφαρίσει ο Βουρλής για τον Όλυμπο. Σαρωτικός αποδείχθηκε ο Πολιχνίτος που συνέτριψε με 6-0  την Προοδευτική φθάνοντας τους  23  βαθμούς. Ο Σταματίου με πέναλτι που πήρε ο ίδιος, άνοιξε το σκορ. Ακολούθως, ο Ξυνός τα διπλασίασε, ο Αράπογλου με απευθείας χτύπημα φάουλ τα έκανε τρία για τον ΑΟΠ, ο οποίος δεν σταμάτησε εκεί. Ο Μιμής έκανε το 4-0 για να σκοράρουν ακόμη οι Ξυνός και Νικέλλης, που διαμόρφωσαν το τελικό 6-0. Αποβλήθηκε ο Κέλπαλης της Προοδευτικής. Στο κυνήγι της παραμονής και ο Αλκιβιάδης, που πέρασε από τον Παπάδο (έδρα του Αετού) με σκορ 3-2 παίζοντας  στο τέλος με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Κορκουμέλλη. Ο Αετός προηγήθηκε με τον Σκαλοχωρίτη (είχε και δοκάρι), ο Ορφανός ισοφάρισε με αυτογκόλ ο Μάριος Δασκάλου σε ενέργεια από τον Ορφανό έδωσε το προβάδισμα στον Αλκιβιάδη, με τον Κουρκουμέλλη με απευθείας χτύπημα φάουλ να κάνει το 1-3. Σε χέρι του Κουρκουμέλλη ο οποίος αποβλήθηκε, ο Σκαλοχωρίτης μείωσε σε 2-3. Βαθιά ανάσα πήρε και ο Παλλεσβιακός που επικράτησε του Κεραυνού στην Θερμή με 3-0, με τον Κεραυνό να παραδίδει σώμα και πνεύμα μετά το 70΄, όταν έγινε το 2-0 με τον Κούτσα. Νωρίτερα ο Καβαλίκας  με κεφαλιά έδωσε την πρωτοπορία στην ομάδα του. Το τελικό 3-0  διαμόρφωσε πάλι ο Καβαλίκας. Τρίποντο πήρε στην Μόρια ο Ατρόμητος παίζοντας καλό ποδόσφαιρο και έχοντας τις περισσότερες  ευκαιρίες με γκολ των Νανίδη και Κανόγλου. Ο Βύρωνας είχε ισοφαρίσει στο πρώτο μέρος με κεφαλιά του Παγκράτη μετά από λάθος εκτίμηση της φάσης  από τον γκολκίπερ  Παπαδέλλη. Νίκη και μάλιστα ευρεία πήρε ο Αιγέας, συντρίβοντας με 4-1 στο Πλωμάρι την Αν/ση Γέρας και παραμένει στην 3η θέση. Δύο γκολ πέτυχε ο Αγιακάτσικας, άλλα τόσα ο Αζάμπι που είχε και δύο δοκάρια. Η Γέρα  είχε ισοφαρίσει λίγο πριν το ημίχρονο με τον Φωκιανό.

Τέλος, εγγλέζικο σκορ σημειώθηκε στην Πέτρα, με τον Διαγόρα να κάνει ονειρεμένο ξεκίνημα και στο ημίχρονο να προηγηθεί με 3-0 με τρία γκολ από τον νεαρό Καλύμνιο. Ο Αχιλλέας σουλουπώθηκε, ανέβασε ρυθμό και κατάφερε να φτάσει στο 1-3 με τον Γιώργο Σκαρακάκη, με τον Πάντα, Ραφαήλ Κουκούλη στη συνέχεια, με τον Καλύμνιο να σκοράρει ξανά κάνοντας το 3-4. Την ισοφάριση από πλευράς  γηπεδούχων έκανε ο  Σεφουλάι κάνοντας  το τελικό 4-4.

ΓΙΟΡΤΑΣΑΝ ΣΤΟΝ ΜΟΛΥΒΟ

Ο Αρίωνας Μήθυμνας έμεινε στο ισόπαλο εντός έδρας 1-1 με τον Παπανικολή, όμως πανηγύρισε την άνοδό του στην μεγάλη κατηγορία. Η Ερεσός προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο με γκολ του Χατζηδιαμαντή, όμως ο Ανδριώτης έφερε το παιχνίδι στην ισοπαλία στην επανάληψη. Τιμήθηκε για την προσφορά του ο Γιάννης Βουρσούκης και στο τέλος της χρονιάς σταματά και το ποδόσφαιρο. Ούτε, όμως, η Φίλια μπόρεσε να νικήσει στην έδρα της τον ΑΟΜ, που πήρε λευκή ισοπαλία  και είχε την μεγάλη ευκαιρία να πάρει και την νίκη, αν ο Κούκος από τα έντεκα βήματα δεν έστελνε την μπάλα στο δοκάρι και έξω. Περισσότερες ευκαιρίες ο ΑΟΜ με τον Βλάμη θα μπορούσε να είχε νικήσει. Σώθηκε, όμως και μαθηματικά. Παπανικολής και Φίλια διεκδικούν στο  φινάλε του πρωταθλήματος την 2η θέση και η άνοδος θα εξαρτηθεί από το τι θα κάνει ο Αίγειρος στα μπαράζ  ανόδου.

Από εκεί και μετά, ο Αίαντας επικράτησε με 3-2 τα Λιονταράκια και παρέμεινε σε ένα όμορφο παιχνίδι με σκόρερ τους Πασπαλιάρη, Μαμάκο και Καδή, ενώ οι γηπεδούχοι βρήκαν τα δίχτυα με τους Πάστο και Σαράφη. Είχαν και δοκάρι με τον Πάστο.

Νίκη οξυγόνο που τον κρατά ζωντανό πήρε ο Αστέρας Ιππείου   περνώντας από την έδρα της Δόξας, με χρυσό γκολ που σημείωσε  στις καθυστερήσεις ο Μπριλάκης. Νωρίτερα ο Άριελ και το 0-1 και η Δόξα ισοφάρισε με πέναλτι που χτύπησε ο Βελούτσος και αποβλήθηκε ο Μ. Μπαράκης, στο οποίο υπέπεσε. Με νίκη στο τελευταίο παιχνίδι ο Αστέρας σώθηκε.

Το ίδιο συνέβη και στον Μανταμάδο, με τον Ταξιάρχη να είναι  καλύτερος από την Άναξο, που είναι πιο κοντά από ποτέ στον υποβιβασμό. Σκόρερ των νικητών που είχαν περισσότερες ευκαιρίες, ήταν ο Τσουλέλλης στο πρώτο ημίχρονο. Έτσι η τελευταία αγωνιστική προμηνύεται συναρπαστική στις 12 Μαρτίου, όπου τρεις ομάδες, Αστέρας, Ταξιάρχης  και Άναξος θα παίξουν την ύπαρξη τους.

ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΑΝΟΔΟ Ο ΑΝΔΡΟΝΙΚΑΣ

Με μια ακόμη νίκη ολοκληρώνει την χρονιά ο Απόλλωνας Δαφίων, που από του χρόνου θα παίζει στην Β τοπική. Άνετη νίκη επί του ουραγού  της βαθμολογίας Ορφέα, με καλό ποδόσφαιρο που ικανοποίησε τους φίλους του. Το πάλεψε ο Ορφέας και μάλιστα είχε τις προϋποθέσεις  να ισοφαρίσει ή ακόμη και να προσπεράσει τον αντίπαλο του, όταν αυτός είχε προηγηθεί. Χατ τρικ από τον Καραμήτρο και από ένα γκολ πέτυχαν οι Κυριαζής και Θεοδωρίδης. Ο Κουνιας με κεφαλιά είχε  μειώσει σε 4-1.

Χωρίς να εντυπωσιάσει ο Ανδρονικάς πήρε το τρίποντο στα Πάμφιλα, καθώς επιβλήθηκε με 1-0 του Έφηβου, με γκολ που σημείωσε στο πρώτο ημίχρονο ο Χρήστος Κουτλής με κοντινό σουτ. Λίγα πράγματα οι γηπεδούχοι, λίγες και οι φάσεις μπροστά στις δύο εστίες.

Ήττα καταδικαστική υπέστη ο Α.Ο Βασιλικών στον Παλαιόκηπο από τον Αρίωνα με 1-0 και φαίνεται να απομακρύνεται το όνειρο για την άνοδο, αφού την επόμενη αγωνιστική υπάρχει και το ρεπό που πρέπει να κάνει. Ο Παναγιωτόπουλος με σουτ στο  δεύτερο ημίχρονο ήταν ο σκόρερ στην αναμέτρηση. Περισσότερες ευκαιρίες χάθηκαν από τους γηπεδούχους, που είχαν και δοκάρι με τον Λούπο, ενώ η πιο χαρακτηριστική ήταν από τα Βασιλικά στην τελευταία φάση  με το δοκάρι που είχε ο Αλεξίου.

Τέλος, η Ειρήνη θυμήθηκε τις νίκες, καθώς επικράτησε στην έδρα  της 2-0 του Γερμ. Καραβαγγέλη και ξέφυγε από τα χαμηλά. Σκόρερ της νικήτριας ήταν ο Παπαπορφυρίου και ο Παπαχαρίσης. Ρεπό είχε την αγωνιστική  αυτή ο Μακαρέας.